وبلاگپیدا کردن خانه ای مناسب حال شما - بخش اول

پیدا کردن خانه ای مناسب حال شما

بخش اول

همه ما در زمانی حتما با این دغدغه مواجه شده‌ایم که با بودجه محدودی که در اختیار داریم، چطور خانه‌ای پیدا کنیم... متناسب با نیازها و آرزوهایتان، مقاوم و ایمن و در عین حال راحت و کم‌هزینه. خانه ایده‌آل برای هر کس، مسلما تعریف مخصوص به خود را دارد. دید یک مهندس ساختمان با یک زن خانه‌دار متفاوت است و این هر دو درباره‌ی بهترین خانه، نظری کاملا جداگانه دارند، یک خانه مسکونی مطلوب هم شاخص‌ها و استانداردهایی مخصوص به خود دارد که با یک ساختمان تجاری، اداری یا آموزشی کاملا‌ فرق دارد. اکثر ما برای تشخیص دادن یک خانه خوب و خرید و یا اجاره­ی آن، از روش‌های نامطمئنی مثل احساس و خاطراتی که از خانه‌های مشابه داشته‌ایم، استفاده می‌کنیم .کمتر به ذهنمان خطور کرده که خصوصیات مطلوب مورد نظرمان را فهرست کنیم، نظرات کارشناسان این موضوع را بپرسیم و به آن اضافه کنیم و به صورت هدفمند و برنامه‌ریزی شده وقت بگذاریم و دنبال خانه بگردیم. مسلما هیچ خانه‌ای را در هیچ کجا نمی‌توان یافت که پاسخگوی همه نیازهای ما و واجد همه خصوصیاتی باشد که در ذهن خود داریم. به همین علت فهرست کردن این ویژگی‌ها و اولویت‌دادن به آنها می‌تواند کمک زیادی در تصمیم‌گیری صحیح و سریع کند.
ابتدا باید چند ویژگی مهم را فهرست کنیم: مقاومت ساختمان در برابر زلزله و استحکام پایه‌های آن در مقابل نشست زمین، اقتصادی بودن ساختمان چه از لحاظ خرید و چه نگهداری و زیبایی که شامل مواردی مانند نورگیر بودن، خوش نقشه بودن و غیره می‌شود.
اگر به سر و صدا حساس‌تر هستید و زمان‌های حیاتی استراحت را در منزل نمی‌خواهید به هیچ عنوان از دست بدهید، بهتر است از خیر طبقه همکف و اول بگذرید. چون سر و صدای خودروها در پارکینگ و نیز دود آنها، این امکان را از شما خواهد گرفت.
به سمت طبقات بالاتر بروید که با بالاتر رفتن آن، مناظر زیباتری را نیز می‌توانید از پنجره‌ها تماشا کنید. اما طبقات آخر نروید، چرا که آنجا هم مشکلات خاص خود را دارد: مشکلات مربوط به پشت‌بام، بیشترین خرابکاری را در طبقه آخر به بار می‌آورند. طبقات بالاتر یک مشکل دیگر هم دارند و آن اینکه امکان فرار اضطراری در مواقع زلزله و آتش‌سوزی احتمالی، کمتر خواهد بود.
قبل از اینکه برای بازدید منزلی آپارتمانی بروید، به تعداد واحدهای کل ساختمان توجه کنید. تعداد مطلوب
۱۵ تا ۳۰ واحد است. کمتر از این تعداد مدیریت ساختمان را سخت کرده و تعداد بیشتر باعث شلوغی طبقات و راهروها خواهد شدتعداد واحدهای موجود در هر طبقه هم اهمیت دارد. مخصوصا اگر واحدها در هر طبقه کنار هم قرار گرفته باشند و در آنها نزدیک به هم باز شود. بهترین حالت در مورد آپارتمان‌های چند واحدی در یک طبقه، آپارتمان‌های مقابل هم و یا به صورت نیم طبقه است. البته شکل اید‌ه‌آل آن است که در هر طبقه یک واحد باشد، یا حداقل هر واحد در هر طبقه راهروی مخصوص به خود را داشته باشد.

 

ادامه دارد...

کلاغه خبر میده! ایمیل و شماره موبایلتون رو ثبت کنید تا اگه موردی با شرایط تعیین شده‌ی شما تو این جستجو به سایت اضافه شد، به شما اطلاع بدیم!
اطلاعیه بچسبون درخواستتون رو با شرایط تعیین شده‌ این جستجو ثبت کنید تا املاکی‌ها با شما تماس بگیرند!
مغازه 16 متری در اشرفی اصفهانی رهن: 13.500.000 تومان اجاره: 850.000 تومان